×
 • Lajme
 • Lajme / Kosovë

  Aksident i rëndë në Gjakovë: Vdes motoçiklisti 22 vjeçar

  Insajderi
  03 September 2023 - 20:35

  Një person i lindur në vitin 2001, në cilësinë e motoçiklistit, i përfshirë në një aksident me një automjet, ka vdekur në Spitalin e Gjakovës.

  Lidhur me këtë rast një person është ndaluar.

  Aksidenti ka ndodhur sot rreth orës 18:30 në rrugën “Gjergj Sokoli” në Gjakovë.

  Lajmin e ka konfirmuar Sheremet Elezaj, zëdhënës në policinë rajonale të Gjakovës.

  Rreth orës 18:30 kemi pranuar informatë për  aksident trafiku në rrugën “Gjergj Sokoli”- Gjakovë. Policia ka dalë në vend-ngjarje ku të përfshirë në aksident kanë qenë një automjet dhe një motoçikletë. Për pasojë ngasësi i motoçikletës (mashkull i lindur në vitin 2001) për shkak të lëndimeve është dërguar në spitalin rajonal në Gjakovë ku edhe ka ndërruar jetë. Lidhur me rastin është njoftuar prokurori i shtetit me vendim e të cilit një person është ndalur në mbajtje. Rasti është duke u trajtuar nga Njësia Rajonale e Komunikacionit Rrugor”, tha Elezaj

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark