×
 • Lajme
 • Lajme / Kosovë

  Akuza për gjuajtje me gaz lotsjellës – Sveçla del sot para gjykatës

  Insajderi
  01 March 2024 - 08:34
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.

  Sot duke filluar nga ora 09:00 do të mbahet seanca ndaj Ministrit të Brendshëm të Kosovës, Xhelal Sveçla.

  Ai akuzohet për hedhje të gazit lotsjellës në vitin 2019 në Kuvendin e Kosovës.

  Seanca do të mbahet edhe ndaj deputetëve tjerë të Lëvizjes Vetëvendosje si Fitore Pacolli, Salih Zyba dhe Drita Millaku.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark