×
 • Lajme
 • Lajme / Kosovë

  Arrestohen tre persona në Gjakovë ndihmuan një person t’i ikë policisë

  Insajderi
  19 September 2023 - 09:14

  Policia e Kosovës ka arrestuar tre persona për pengim të personit zyrtar në kryerjen e detyrës.

  Sipas policisë ata kanë penguar gjatë arrestimit të një personi tjetër.

  I dyshuari më pas ia ka arritur që të arratiset.

  Njoftimi i plotë:

  “Gjakovë 18.09.2023 – 19:50. Janë arrestuar tre të dyshuar, dy meshkuj dhe një femër kosovare për shkak se i kishin penguar zyrtarët policor gjatë arrestimit të një personi të dyshuar i cili ka arritur që të largohet nga vendi i ngjarjes. Lidhur me rastin është konsultuar prokurori kompetent i cili ka udhëzuar që të dyshuarit të dërgohen në mbajtje, ndërsa i dyshuari i katërt ndodhet në kërkim policor”

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark