×
 • Lajme
 • Lajme / Shqipëri/Rajon

  Arrestohet 34-vjeçari në Vlorë, theri me thikë një 64-vjeçar

  Insajderi
  28 May 2023 - 19:18

  Është arrestuar një 34-vjeçar në Vlorë, pasi dyshohet se i njëjti ka therur me thikë një 64-vjeçar.

  Në njoftimin e policisë bëhet e ditur se 64-vjeçari ndodhet në spital, në kujdesin e mjekëve, shkruan TCh, transmeton Klankosova.tv.

  “Nga veprimet hetimore të deritanishme, dyshohet se 34-vjeçari, mbrëmjen e djeshme, në lagjen “24 Maji”, pas një konflikti të çastit, për motive të dobëta, ka goditur me mjet prerës (thikë) dhe i ka shkaktuar dëmtime të rënda, shtetasit R. K., 64 vjeç, banues në Vlorë, i cili ndodhet në spital, në kujdesin e mjekëve”.

  “Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Vlorë, për veprime të mëtejshme, për veprat penale “Plagosja e rëndë me dashje” dhe “Prodhim dhe mbajtja pa leje e armëve të ftohta”, thuhet në njoftimin e policisë.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark