×
 • Lajme
 • Lajme / Shqipëri/Rajon

  Arrestohet në Turqi “Pallço”, i dyshuar për vrasjen e 14-vjeçares në Maqedoninë e Veriut

  Insajderi
  06 December 2023 - 09:32
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Ljupo Palevski (Pallço), i dyshuar për vrasjen e 14-vjeçares, Vanja Gjorçevska në Maqedoninë e Veriut është arrestuar nga policia e Turqisë. Sipas informacioneve paraprake, Palevski është kapur në aeroport.

  Kujtojmë se gjatë mbrëmjes së sotme është arrestuar edhe një 46-vjeçar nga Shkupi i cili dyshohet se e ka ndihmuar Palevskin të arratiset nga Bullgaria për në Turqi.

  Të dyshuarit tjerë janë të ndaluar dhe për ta është caktuar masa e paraburgimit.

  Gjorçevska, në moshën 14-vjeçare u gjet e vdekur, pasi paraprakisht ishte rrëmbyer dhe ekzekutuar. Për vrasjen e saj akuzohen pesë persona, në mesin e të cilëve edhe babai i saj, i cili dyshohet se ka dhënë informacione për lëvizjet e të bijës.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark