×
 • Lajme
 • Insajderi

  Arrestohet pronarja e një barnatoreje në Prizren, iu zunë barna pa dëshmi të origjinës

  Insajderi
  05 July 2023 - 19:01

  Policia e Kosovës e ka arrestuar farmacisten C.Y., e cila është edhe pronarja e një barnatoreje në Prizren, pasi nuk ka ofruar dëshmi për origjinën e një sasie të barnave.

  Barnat medicinale të cilat ishin pa dëshmi për origjinën janë sekuestruar nga Inspektorati Framaceutik.

  “Sasia e barnave medicinale të sekuestruara është gjithsejte 280 paketime të barnave të ndryshme medicinale, me origjinë nga Serbia, Shqipëria dhe Turqia, në vlerë prej 3200 (tre mijë e dyqind) euro”, thuhet në njoftimin e policisë.

  Rasti po vazhdon të hetohet në procedurë të rregullt.

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika
  Kosovë
  25 February 2024

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark