18:52 - 13 Gusht 2022

Arsenali ka shënuar edhe fitoren e dytë në Premire Ligë.

Këtë herë e ka mposhtur Leicesterin me rezultat 4:2 ndërsa në qendër të vëmendjes ishte Granit Xhaka me një gol të shënuar dhe një assist.

City sipas parashikimeve e ka mposhtur Bournemouth me rezultat 4:0. Nga ora 18:30 Manchester Unitedi ndeshet me  Brendfordin.

Më poshtë gjeni komplet rezultatet e sotme: