×
 • Lajme
 • Insajderi / Insajderi

  Asociacioni as që mendohej që do të krijohej, kisha tjera kushte – Humolli flet për marrëveshjen që pati me Albin Kurtin

  Insajderi
  14 May 2023 - 21:40

  Ish-deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Fatmir Humolli ka treguar se si mori vendimin të bëhej pjesë e partisë së Albin Kurtit.

  Humolli për InDoks të Gazetës Insajderi ka thënë se iu bashkua LVV për t’i kundërshtuar marrëveshjet e gabuara, marrëveshjet që kanë shkelur interesat e Kosovës.

  Është nënkuptu kjo, (kundërshtimi për Asociacion) për arsye se protestat e krejt janë kanë kundër qesaj dhe në momentin kur ka kërku Liburni dhe Albini, më kanë thënë po kemi nevojë me kanë ti brenda listës atëherë kam thënë nëse ka nevojë VV, por unë kam kushte për me hy”, ka thënë Humolli.

  Ndërkohë ai ka përmendur edhe tri kushtet që i kishte parashtruar Kurtit për t’u bërë pjesë e Vetëvendosjes.

  Se cilat janë këto kushte, ndiqni intervistën e plotë:

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika
  Kosovë
  25 February 2024

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark