×
 • Lajme
 • Insajderi / Insajderi

  Atiq e quan terrorist sulmin e mbrëmshëm me granatë dore ndaj objektit të Komunës

  Insajderi
  27 June 2023 - 11:38

  Kryetari i Mitrovicës së Veriut, Erden Atiq ka reaguar pas sulmit të mbrëmshëm me granatë dore ndaj objektit të komunës.

  Atiq e cilësoi këtë sulm terrorist, teksa shtoi se institucionet do të funksionojnë pavarësisht sulmeve e kërcënimeve të tilla.

  Ai u ka bërë thirrje organeve të rendit që ta trajtojnë me urgjencë këtë rast.

  “Sulmi i mbrëmshëm me granatë dore M75 në objektin e komunës sonë është padyshim sulm i organizuar terrorist. Këto akte kriminale e terroriste që tentojnë të ngjallin frikë nuk do të ia dalin. Institucionet do të funksionojnë pavarësisht sulmeve e kërcënimeve të tilla. Në anën tjetër, unë i bëj thirrje organeve të rendit dhe të drejtësisë që ta trajtojnë me urgjencë rastin dhe kryesit e këtij sulmi të vihen sa më parë para drejtësisë”, ka shkruar Atiq në një postim në Facebook.

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika
  Kosovë
  01 March 2024

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark