×
 • Sport
 • Sport

  Atletet e Neymar bëhen grafite

  Insajderi
  25 January 2016 - 13:16
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Gjiganti amerikan i të mbathurave sportive, Nike,  është gati të hedhë në treg mbathjet e reja të futbollistit të Barcelonës Neymar Junior, të quajtura “Ousadia e Alegria”, që në shqip do të thotë “Guxim dhe gëzim”.

  Bruno Carneiro Mosciaro,është  grafitt artisti brazilian i njohur edhe si Bruno Big, i cili fshihet pas dizajnit të këtyre këpucëve, Hypervenom phantom II Neymar “Ousadia Alegria”.

  “Guxim dhe gëzim” është motoja e Neymarit në jetë, dhe reprezentuesi brazilian sqaron se këto fjalë e definojnë stilin e tij të të luajturit futboll dhe mënyrës së jetesës.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark