×
 • Lajme
 • Botë
 • Lajme / Botë

  Autobusi bie nga autostrada në hekurudhë, raportohet për mbi 20 viktima në Itali

  Insajderi
  03 October 2023 - 21:49

  Një aksident tragjik ka ndodhur sonte në Venecia të Italisë, ku një autobus ka humbur kontrollin dhe nga rruga kryesore ka rënë poshtë në hekurudhë.

  Sipas raportimeve fillestare, si pasojë e aksidentit mbi 20 persona kanë humbur jetën.

   

  Raportohet se mbi 40 të tjerë janë të lënduar.

  Në vendin e ngjarjes kanë dalur njësitet relevante të policisë, zjarrfikësve dhe ndihmës së parë, të cilët po merren me rastin.

   

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark