×
 • Lajme
 • Insajderi / Insajderi

  Avdullah Hoti ‘uron’ qeverinë për rritjen e çmimeve

  Insajderi
  30 March 2023 - 17:18
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti ka ironizuar me rritjen e çmimeve që po bëhet përgjatë qeverisjes së Kurtit, shkruan Insajderi.

  Hoti ka përmendur rritjen e çmimit të tatimit në pronë si dhe së fundmi atë të energjisë.

  Ai ka ironizuar duke thënë se “Me rëndësi ministrit po i tepron buxheti”.

  Reagimi i plotë:

  ● 23 janar 2023 — Tatimi në pronë u rrit 100% për shumë familje.

  ● 30 mars 2023 — Energjia elektrike u rrit 15.4%.

  Urime!!! Me rëndësi ministrit po i tepron buxheti. Është gëzuar se e ka mbyllur vitin 2022 me suficit. Ka harruar se suficiti është rezultat i bllokimit të investimeve kapitale.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark