×
 • Kulturë
 • Show / Kulturë

  Baleti Kombëtar i Kosovës do të performojë në ShBA dhe Austri

  Insajderi
  24 August 2023 - 21:52

  Baleti Kombëtar i Kosovës çdo ditë e më shumë po avancohet dhe synim kryesor mbeten skenat e mëdha botërore.

  Por këtë vit për herë të parë balerinë nga Baleti i Kosovës do të udhëtojnë në New York (ShBA), ku do të prezantohen me shfaqjen “Migrimi“.

  Përveç kësaj shfaqjeje, është paraparë që të performojë edhe në Austri me shfaqjen “Correr o Fado”.

  Balerina Aulonë Nuhiu në videon e publikuar nga Ministria e Kulturës thotë se kjo është arritur me përkushtimin e madh të balerinëve të Kosovës.

  Ajo tha se do të vazhdojnë edhe më tej përpjekjet për të arritur rezultate më të larta.

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark