×
 • Sport
 • Sport

  Begolli: Mendoj që e kemi prekur fundin me Alain Giresse

  Insajderi
  19 June 2023 - 23:44

  Në emisionin ‘Dueli Sportiv’ në RTV Dukagjini po diskutohet rreth humbjes së Kosovës ndaj Bjellorurisë në Budapest të Hungarisë me rezultat 2-1.

  Sipas Begollit, Kosova e ka prekur fundin me selektorin Giresse. Ai thotë se ka shumë paqartësi në lojën e ”Dardanëve”.

  “Mendoj që e kemi prekur fundin me Alain Giresse. Rezultatet negative dhe dështimet nuk vijnë rastësisht. Kemi pasur shumë kritika prej futbollistëve që janë ftuar dhe mënyrës se si ky e sheh Kombëtaren. Ka paqartësi në lojën e Kosovës,” tha ai.

  Tutje, Begolli kritikoi edhe për vendosjen e futbollistëve në fushë nga Alain Giresse.

  “Dresevic dhe Fazliji luajnë te skuadrat e tyre si qendërmbrojtës. Nuk mundemi t’i fitojmë ndeshjet me katër qendërmbrojtës si startues, Rrahmani, Aliti, Dresevic dhe Fazliji,” tha ai.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark