×
 • Kulturë
 • Show / Kulturë

  Publikohen emrat e kandidatëve për titullin “Poeti Laureat” në Shqipëri

  Insajderi
  19 September 2023 - 17:48

  Komisioni për titullin “Poeti Laureat” i kryesuar nga poetja Sibel Halimi dhe anëtarë të tjerë, si poeti i parë laureat Rudolf Marku, botuesja Arlinda Dudaj, gazetarja e kulturës Arta Marku dhe shkrimtari Ylljet Aliçkaj përzgjodhi sot 10 kandidatët për titullin “Poet Laureat” për dyvjeçarin 2023-2025.

  Kandidatët:

  Luljeta Lleshanaku

  Ervin Hatibi

  Natasha Lako

  Flutura Açka

  Sadik Bejko

  Rita Petro

  Arian Leka

  Preç Zogaj

  Ilirian Zhupa

  Entela Tabaku

  “Poeti Laureat” 2, do të shpallet në një ceremoni të posaçme në fillim të muajit tetor.

  Gjatë dy viteve të kaluara Poet Laureat ishte Rudolf Marku.

  OP-ED
  Nga Rubrika
  Kulturë
  25 September 2023

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark