×
 • Lajme
 • Botë
 • Lajme / Botë

  Blinken kërkon të mos hapen konflike tjera në Lindjen e Mesme: Mos i hudhni benzinë zjarrit

  Insajderi
  24 October 2023 - 19:00

  Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, u ka kërkuar shteteve anëtare në mbledhjen e Këshillit të Sigurimit të OKB-së që të dërgojnë një mesazh të bashkuar për të ndaluar shtetet e tjera – ose grupe të tjera – të hapin një front tjetër në konfliktin mes Hamasit dhe Izraelit.

  “Mos i hudhni benzinë zjarrit”, tha ai.

  Blinken paralajmëroi Iranin se SHBA-të do t’i përgjigjeshin çdo sulmi.

  “Mos bëni gabim, ne do të mbrojmë njerëzit tanë, ne do të mbrojmë sigurinë tonë shpejt dhe me vendosshmëri”, shkruan BBC.

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika
  Kosovë
  01 March 2024

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark