×
 • Lajme
 • Lajme / Kosovë

  Blinken pasnesër në Bruksel, pritet të flitet për Ballkanin Perëndimor

  Insajderi
  25 November 2023 - 17:35

  Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken, do të udhëtojë në Bruksel më 27 deri më 29 nëntor për të marrë pjesë në takimin e Ministrave të Jashtëm të NATO-s.

  Departamenti Amerikan i Shtetit ka njoftuar se aty përfshihet edhe takimi i parë i ministrave të jashtëm të Këshillit NATO-Ukrainë.

  Njëra nga temat në këtë takim do të jetë edhe Ballkani Perëndimor.

  “Sekretari Blinken do të theksojë angazhimin e palëkundur të NATO-s ndaj Ukrainës në luftën e saj kundër agresionit rus, do të theksojë mbështetjen tonë për demokracinë dhe stabilitetin rajonal në Ballkanin Perëndimor dhe do të diskutojë prioritetet për Samitin e Uashingtonit në korrik 2024”, thuhet në njoftim.

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark