×
 • Lajme
 • Lajme / Kosovë

  Borell mbledh 6 presidentët në Nju Jork, Osmani dhe Vuçiq pjesë e takimit

  Insajderi
  19 September 2023 - 21:36

  Presidentja, Vjosa Osmani dhe homologu i saj serb, Aleksandar Vuçiq janë takuar sot në New York.

  Ky takim mes tyre vie nën organizimin e përfaqësuesit të Lartë të BE-së, Josep Borrell.

  Osmani shkruan se në diskutim, ka ritheksuar se dhënia e statusit të vendit kandidat për Kosovën është interes strategjik.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark