×
 • Lajme
 • Insajderi / Insajderi

  “Burg Brother VIP”, pankarta “epike” e protestës së opozitës

  Insajderi
  11 February 2023 - 13:13
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.

  Opozita ka nisur ditën e sotme protestën para kryeministrisë.

  Një banderolë gjigande bie në sy, në të cilën është shkruar “Burg Brother VIP”. Banderola mbahet nga të rinjtë e FRPD, të cilët janë duke marshuar drejt kryeministrisë, ndërsa është frymëzuar nga reality show i “Big Brother Vip Albania”, por duke zëvendësuar fjalën “Big” me burg.

  Po ashtu edhe kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta i është bashkuar ditën e sotme protestës së thirrur nga ish-kryeministri Sali Berisha.

  Teksa i drejtohej sheshin “Dëshmorët e Kombit”, Meta deklaroi se kjo protestë është vetëm fillimi , ndërsa ka pasur dhe një apel për policinë, të cilës i bëri thirrje të dëgjojë zërin e qytetarëve.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark