×
 • Lajme
 • Insajderi / Insajderi

  Chollet ka kontaktuar Vuçiqin, tregon çfarë i ka kërkuar për situatën në Veri

  Insajderi
  03 June 2023 - 23:04

  Këshilltari Special i Departamentit Amerikan të Shtetit Derek Chollet ka njoftuar në Twitter se ka komunikuar në telefon me Presidentin e Serbisë Aleksandar Vuçiq.

  Chollet ka treguar se Vuçiqit i ka kërkuar që t’i qetësojë serbët në Veri dhe t’i kthehet dialogut.

  “Dje e inkurajova Presidentin Vuçiq që t’i kërkojë serbëve të Kosovës të jenë të qetë, të marrë hapa që ndihmojnë zbutjen e krizës në pjesën veriore të Kosovës dhe të kthehet në rrugën e normalizimit dhe angazhimit konstruktiv në dialogun e lehtësuar nga BE”, ka shkruar Chollet.

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark