×
 • Sport
 • Sport

  Coquelin: Si u bëra mjaftueshëm i mirë për Arsenalin

  Insajderi
  18 February 2016 - 12:52

  Mesfushori defanziv i Arsenalit, Francis Coquelin,  më në fund ka arritur që të bëhet pjese e ekipit bazë dhe për këtë thotë se ka ndikuar kalimi i kohës larg luksit që i ofron klubi nga Londra

  Ai ka thënë se huazimet e bëra gjatë viteve 2010 deri në vitin 2014 e ndihmuan avancimin e tij tek Arsenali.

  “Kjo ka qenë përvojë e shkëlqyeshme për të mësuar, ka thënë 24 vjecari.  “Arsenal është klub i madh.  Dhe kështu ndodhesh në një zonë komfori kur je pjesë e ekipeve të tilla,” ka shtuar ai.

  “Të largohesh për pak kohë, të shohësh kultura të reja dhe futboll të ri, më ka ndihmuar mua që të kthehem më i fortë.”

  Coquelin iu bashkua Arsenalit në vitin 2008 si pjesë e të rinjve para se të dërgohej në huazim në klubet Lorient, Freiburg dhe Charlton, raporton Goal.com

  Pas rikthimit nga huazimi, Coquelin ka fituar reputcation si lojtar kyc në formacionin e Arsene Ëenger, dhe lojtari thotë se gjithnjë ka besuar se puna e tij do të shpërblehej.

   

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark