11:13 - 17 Tetor 2022

Këngëtari i njohur nga Haiti, Mikaben ka ndërruar jetë papritur teksa ka qenë duke performuar në një koncert.

Artisti 41-vjeçar, emri i vërtetë i të cilit është Michael Benjamin, pësoi një sulm në zemër gjatë një shfaqje të shtunën, duke tronditur fansat që e panë të rrëzohej teksa po dilte nga skena.

Ai ishte në Accor Arena me kapacitet 20,000 persona në Parisin lindor si mysafir i grupit Haitian Carimi.

Videot në rrjetet sociale e tregojnë atë duke performuar, më pas papritur duke u kthyer dhe duke bërë rrugën drejt fundit të skenës. Ai u rrëzua sy të spektatorëve, muzika u ndal dhe u thirrën mjekët, por që fatkeqësisht ishte shumë vonë.

Gruaja e tij Vanessa, e cila është shtatzënë, postoi një mesazh duke falënderuar njerëzit për lutjet, por duke kërkuar privatësi.

“Nuk jam në gjendje të flas. Kam humbur gjysmën time dhe nuk kam fjalë”, ka shkruar ajo.