×
 • Lajme
 • Insajderi

  Daut Haradinaj: Donika Gërvalla është vajza e heroit tim, nuk e kritikoj për momentum politik

  Insajderi
  11 May 2021 - 21:35
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.

  Kandidati i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Daut Haradinaj ka treguar se pse nuk është përfshirë në debatin e fundit që është bërë rreth ministres së Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla, për qëndrimin e saj për Gjykatën Speciale.

  Haradinaj ka deklaruar se nuk është përfshirë në debat, pasi që ministrja është pasardhëse e një heroit. “Donika është bashkëvendëse e jona, është bija e heroit.

  Ne i dimë vuajtjet që i ka pasur, ne asnjëherë nuk do të biem pre e situatave politike për me kritiku një pasardhëse të heroit tanë”, pohoi ai në RTV Dukagjinit.

  Ndërkaq, sa i përket akuzave që PDK i ka bërë në drejtim të ministres Gërvalla, Haradinaj tha se PDK nuk duhet të bëjë propaganda.

  “PDK i ka politikat e veta, e që të zotit e shtëpisë i ka në rrethanë më të vështira. Është lehtë më dal në shesh e të bëjnë propaganda. Ata i kanë juristët e tyre, por që në këto rrethana asnjëra palë nuk do të dalë fituese”, shtoi.

  Megjithatë, Haradinaj tha se ministrja Gërvalla tashmë është kryediplomate dhe ka për detyrë që të përkujdeset për qytetarët e Kosovës.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark