×
 • Lajme
 • Lajme

  Deliu e pyet Kurtin: A janë superkriminel shkelësit e Kushtetutës?

  Insajderi
  06 April 2023 - 11:57

  Deputetja e PDK-së, Blerta Deliu e ka pyetur kryeministrin Albin Kurti “nëse shkelësit e Kushtetutës janë superkiminel”.

  Deliu-Kodra theksoi se në një vend normal shkelësit e Kushtetutës nuk do të duhej ta kishin vendin në Qeveri.

  “Do të flas për shpalljen e ligjit për këshillin prokurorial të Kosovës si anti-kushtetues nga Gjykata Kushtetuese dhe ky pa dyshim përbën drejtësinë dhe pavarësinë e zyrës së prokurorit të shtetit. Për më tepër konsideroj që hap i mirë për mbrojtjen e rendit kushtetutës përkundër tentativave të Qeverisë për ta shkelur atë”, ka thënë Deliu.

  “Një pyetje për kryeministrin. A janë superkriminel shkelësit e Kushtetutës”, pyeti ajo.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark