×
 • Lajme
 • Insajderi / Insajderi

  Dënohen me nga 300 euro dhe u merret patentëshoferi dy vozitësve në Gjilan

  Insajderi
  12 June 2023 - 16:03

  Dy shoferë janë dënuar me nga 300 euro, si dhe u është marrë patentëshoferi pasi kanë bërë tejkalim në vijë të plotë.

  Policia në Gjilan ka njoftuar se njëri shofer ka tejkaluar shpejtësinë në zonën e limituar, ndërsa tjetri ka bërë tejkalim në vijë të plotë.

  “Drejtoria rajonale e Policisë Gjilan, Policia e Kosovës, njësiti i Komunikacionit rrugor gjatë matjes me radar laserik në dy lokacione të ndryshme, kanë identifikuar dy vozitës duke drejtuar automjetet e tyre, ku kanë tejkaluar shpejtësinë në zonën e limituar (vendbanim) sipas shenjës së trafiku shpejtësia ishte e lejuar 50 Km/h gjersa ka tejkaluar në 108 km/h, gjersa tjetri po në zonën 50 km/h tejkalon shpejtësinë në 90 km/h”, ka njoftuar policia

  Më tutje, policia ka theksuar se me këto veprim ata kanë rrezikuar pjesëmarrësit e tjerë në komunikacion dhe kanë rënë ndeshë me rregullat e komunikacionit rrugor.

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark