×
 • Lajme
 • Lajme

  Dëshmitari i 27-të fillon të dëshmojë në Speciale

  Insajderi
  26 September 2023 - 13:28

  Dëshmitari i 27-të në rastin ndaj Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit dhe Jakup Krasniqit në Dhomat e Specializuara të Kosovës e ka filluar dëshminë e tij.

  Seanca është duke e vazhduar e mbyllur, ndërkaq më parë edhe dëshmitari i 26-të e ka përfunduar dëshminë në sesion privat, raporton Betimi për Drejtësi.

  I 26-ti e kishte nisur dëhsminë e tij dje, ku e ka filuar dëshminë me përgjigje ndaj pyetjeve të ZPS-së, mbrojtësit të viktimave dhe më pas edhe atyre të ekipeve mbrojtëse.

  Mbrojtja e Selimit vazhdon ta marrë në pyetje dëshmitarin e 26-të në gjykimin ndaj Thaçit dhe të tjerëve.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark