×
 • Lajme
 • Insajderi

  Detajet e fundit nga Prokuroria: Po e intervistojmë secilin, është zbrazur pothuajse një karikator

  Insajderi
  27 November 2021 - 14:21
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Prokurorja Sahide Gashi ka thënë se prokuroria deri më tani ka bërë intervistimin e shumë personave dhe ekipet hetuese janë në terren duke e ekzaminuar vendin e ngjarjes ku është kryer krimi në Gllogjan.

  Prokurorja Gashi, para mediave tha se deri më tani autori ka përdorur kallashnikov dhe është zbrazur pothuajse një karikator.

  “U bëj thirrje qytetarëve që të na ndihmojnë me informacionet që kanë. Ky është një moment i rëndë qoftë familjet e viktimave qoftë për ata që kanë qenë në autobus dhe e kanë përjetu. Ne me shumë kujdes jemi duke intervistu çdo dëshmitar okular dhe jemi të ndarë në shumë grupe dhe secili prej tyre jemi duke i koordinu veprimet, kemi intervistu shumë persona. Deri tash me informatat që posedojmë është përdorur një kallashnikov dhe është zbrazur një karikator, hetuesit janë në terren duke e bërë ekzaminimin e vendit të ngjarjes”, tha ajo.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark