×
 • Lajme
 • Lajme / Kosovë

  Detaji tjetër në videon e publikuar nga Sveçla – si tentoi të fshihet Milan Radojçiq pas kapelës?

  Insajderi
  26 September 2023 - 12:47

  Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla ka publikuar pamje të reja të sulmi në Banjskë, ku shihen terroristet serbë, shkruan Insajderi.

  Sveçla ka thënë se në këto pamje shihet krimineli, njëherit nënkryetari i Listës Serbe, Milan Radojçiq.

  Në fund të videos, shihet qartazi Radojçiq i cili në kokë po mbante një kapele, me të vërejtur dronin shihet teksa largohet.

  Shkrimi i plotë: 

  Ky në pamjet më poshtë është Milan Radojçiq, nënkryetar i Listës Serbe, po ashtu pjesë edhe e Listës së Zezë të ShBA-së dhe Mbretërisë së Bashkuar.

   

  Kryekrimineli Radojçiq ka qenë udhëheqës i këtij grupi terrorist dhe i sulmit ku mbeti i vrarë polici Afrim Bunjaku. Kjo është edhe një dëshmi tjetër mbi veprimtarinë e tij terroriste ndaj Republikës së Kosovës. Nënkryetari i Listës Serbe është prijës i sulmit terrorist dhe grupit të terroristëve.

   

  Harta e sulmit terrorist po qartësohet çdo ditë: Aleksandër Vuçiq përmes Listës Serbe, dhe këta përmes nënkryetarit të tyre Radojçiq, kanë ndërmarrë veprimin terrorist kundër rendit juridik dhe kushtetues të Republikës së Kosovës duke tentuar të destabilizojnë Republikën tonë. Pra, LS e sheh pjesëmarrjen e saj në Kosovë vetëm në mënyrë terroriste. Ata dështuan.

   

  Ndërkohë, ditët e zisë të shpallura sot nga Serbia dhe Lista Serbe janë tashmë vulosja e autorësisë së këtij organizimi.
  https://insajderi.org/xhelal-svecla-publikon-pamje-te-reja-ky-poshte-eshte-milan-radojciq-pamje/

   

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark