×
 • Lajme
 • Insajderi / Ballina 5

  Drecun thotë se përshkallëzimi është shmangur, por problemi nuk është zgjidhur

  Insajderi
  24 November 2022 - 09:56

  Milovan Drecun, kryetar i të ashtuquajturit “Komision Parlamentar për Kosovën”, ka thënë se është shumë e rëndësishme që është arritur marrëveshja për targat dhe është shmangur përshkallëzimi.

  Por thotë se “problemi nuk është zgjidhur ende”, ka raportuar “Tanjug”.

  Ai po ashtu përmendi një nga pikat e marrëveshjes ku Serbia më nuk do të lëshojë targa të reja “KM”.

  Të mërkurën në Bruksel është arritur marrëveshja Kosovë-Serbi për targat në nivel kryenegociatorësh.

  Kjo pasi, takimi mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurtit dhe presidentit serb, Aleksandër Vuçiq, kishte përfunduar pa marrëveshje.

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika
  Kosovë
  25 February 2024

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark