×
 • Lajme
 • Lajme

  Drejtoresha e Spitalit të Mitrovicës tregon për gjendjen e policit të plagosur: Do të operohet

  Insajderi
  24 September 2023 - 23:46

  Një pjesëtar i Policisë së Kosovës, i cili mbeti i lënduar gjatë aksionit në Banjska Zveçani, është duke u trajtuar në Spitalin e Përgjithshëm të Mitrovicës Jugore.

  I njëjti po qëndron në spital dhe nesër pritet t’i nënshtrohet një operacioni. Kështu ka thënë për Radion Evropa e Lirë drejtoresha e spitalit, Luljeta Buçinca Zhubi.

  “Kemi një pjesë të policisë, e cila është plagosur nga copa predhash. Në konsultim me kirurgun është konstatuar se duhet t’i nënshtrohet një ndërhyrjeje.” – tha Zhubi.

  Vrasja e policit / Asnjë zë nga Lista Serbe për sulmet terroriste në veri, para 10 dite Radojçiq kishte kërcënuar publikisht Kurtin
  Me fjalë të tjera, ai ka shtuar se që nga orët e hershme të mëngjesit në Spitalin e Përgjithshëm në Mitrovicën Jugore janë trajtuar gjashtë pjesëtarë të Kosovës.

  “Disa nga të lënduarit janë transferuar në Prishtinë dhe të gjithë janë liruar në shtëpi.” – ka thënë Zhubi.

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark