×
 • Lajme
 • Lajme

  Drenasi me projekt të ri për sheshin “Fehmi e Xhevë Lladrovci”

  Insajderi
  14 March 2023 - 18:42
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Sot kryetari i komunës se Drenasit, Ramiz Lladrovci, ministri i Administrimit dhe Pushtetit Lokal, Elbert Krasniqi dhe menaxheri i projektit Demos, Ertan Munoglu, kanë nënshkruar marrëveshjen për mbështetje financiare për Ndërtimi dhe Zgjerimi i Sheshit Fehmi dhe Xhevë Lladrovci.

  Projekti do të mbështetet nga skema e Grantit për Performancë Komunale, ku vlera totale është 4 milionë e 492 mijë euro, pasi komuna e Drenasit kishte fituar vendin e parë në nivel vendi.

  “MAPL do të ndajë shumën prej 916,388.80, DEMOS shumën prej 1,118,387.08 dhe Komuna e Drenasit vlerën prej 2,457,884.72. Një pjesë e mjeteve të dedikuara për ketë projekt do të jenë nga granti i përgjithshëm i performancës, ndërsa një pjesë tjetër do të jenë nga të hyrat vetanake, ndërsa për shumat e caktuara nga MAPL dhe DEMOS, do të dedikohen sipas Marrëveshjes së Bashkëfinancimit”, thuhet në  njoftimin e komunës së Drenasit./Insajderi

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark