×
 • Sport
 • Sport

  E TMERRSHME! Suspendohet ndeshja mes Marseille dhe Lyon, shkak bëhet sulmi ndaj trajnerit të mysafirëve

  Insajderi
  29 October 2023 - 20:52
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.

  Skena të shëmtuara janë regjistruar para duelit mes Merseille dhe Lyon, i vlefshëm për kampionatin francez.

  Fabio Groso, ish-kampioni i botës me Italinë, aktualish, trajneri i Lionit, u plagos në fytyrë dhe u detyrua të kërkonte trajtim mjekësor për dëmtimet e tij.

  Tifozët e Marseille, sulmuan autobusin e Lyonit, duke thyer dy xhama, nga ku mbeti i plagosur edhe Groso.

  Pamje të përgjakshme, që nuk kanë lidhje aspak me një ndeshje futbolli.

  Fasha që mbështjell kokën e tij dhe mbulon syrin e majtë i dërgon të dridhura në shtyllën kurrizore.

  Pas këyre skenave të turpshme, ndeshja në mes Marseille dhe Lyon është SUSPENDUAR.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark