×
 • Showbiz
 • Show

  E TRISHTË! Ndahet nga jeta këngëtarja e njohur

  Insajderi
  07 June 2023 - 09:05

  Këngëtarja e famshme, Astrud Gilberto, ka ndërruar jetë në moshën 83-vjeçare. Muzikantja është më e njohur për këngën “Girl From Ipanema”, shkruar nga kompozitori Antonio Carlos Kobin dhe poeti Vinicius de Moraes dhe i transformuar në anglisht nga Norman Gimbel.

  Mediat e huaja shkruajnë se lajmin e hidhur për vdekjen e 83-vjeçares e ka konfirmuar djali i saj, Marcelo për “The Independent”.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark