×
 • Sport
 • Sport

  Edhe pse me 10 lojtarë, Atletiko Madrid e ndal në ‘Bernabeu’ Real Madridin. Buzëqesh Barcelona

  Insajderi
  25 February 2023 - 20:41

  Atletico me një lojtar me pak gati e tronditin Real Madridin. 

  Derbi i madh i Madridit dhe Spanjës, ka përfunduar baras (1:1), që u zhvillua në stadiumin “Santiago Bernabeu” në Madrid.

  Atletico e para kaloi në epërsi ndonëse me një lojtar me pak, Antoine Griezmann harkoi për bukuri, ndërsa Jose Maria Gimenez kërcen më së larti dhe me kokë ka realizuar për 1:0 në minutën e 78-të.

  Duhet theksuar se në minutën e 64-të, Correa i Atleticos, u përjashtua me karton të kuq pas një ndërhyrje josportive.

  Në minutën e 85-të, Alvaro Rodriguez shmang humbjen e kampionit në fuqi, duke barazuar rezultatin 1:1.

  Atletico i rrëmben pikë Realit, kësisoj ia komplikon edhe më shumë punët për titull. 

  Pas javës së 23-të, Barcelona kryeson me 59 pikë, ka një ndeshje me pak se Reali në vend të dytë me 52, pasojnë Sociedad me 43, Atletico 42 pikë.

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark