×
 • Sport
 • Sport

  Edhe pse në “Fadil Vokrri”, Prishtina nuk merr më shumë se një pikë kundër Dukagjinit

  Insajderi
  28 September 2023 - 17:08
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Prishtina dy herë ka avancuar por nuk i ka ndalur tre pikë në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë.

  Dukagjini ndahet baras (2:2) me Prishtinën, në takimin e javës së shtatë të elitës së futbollit të Kosovës.

  Pas humbjes në Gjilan me rezultat 3:0 nga Drita megjithatë Prishtinë merr një pikë si vendas.

  Dukagjini ka treguar lojë të mirë dhe kthehet me një pikë me shije të fitores.

  Për Prishtinën shënuan A. Krasniqi (22′  nga penalltia, Basri (46’ – autogol) dhe për Dukagjinin realizuan Muja (30′ – autogol) e Merlaku (55’).

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark