12:25 - 26 Janar 2022

Ka nisur në Prishtinë protesta e paralajmëruar me anë të së cilës qytetarët po e kundërshtojnë shtrenjtimin e rrymës, të propozuar nga Zyra e Rregullatorit për Energji.

Protestuesit janë nisur nga sheshi “Zahir Pajaziti” në drejtim të Qeverisë së Kosovë.

Qytetarët, përveç sloganit dhe thirrjeve “Asnji cent ma shumë!”, mbajnë edhe pankarta tjera.

Në këtë protestë, numri i protestuesve është i vogël, por ajo që bie në sy është se marshimit po i prinë një qen endacak, ndërsa nuk dihet nëse ai po proteston kundër shtrejntimit, apo ka qëlluar aty rastësisht.