×
 • LifeStyle
 • LifeStyle

  Ekspertët ua rekomandojnë këto pije para seksit

  Insajderi
  23 July 2023 - 10:39

  Ndërsa nuk ka asnjë pije magjike që do t’ju bëjë të ndiheni sikur jeni sërish adoleshent, disa pije mund të ofrojnë më shumë përfitime për epshin tuaj sesa të tjerat.

  Sipas ekspertëve amerikanë, uji, çaji dhe vera e kuqe të gjitha mund t’ju ndihmojnë t’ju japin një shtysë në dhomën e gjumit, përcjell klankosova.tv.

  Përveç që ofrojnë hidratim, këto pije që rrisin epshin përmbajnë disa lëndë ushqyese të quajtura polifenole dhe flavonoidë që mund të ulin rrezikun e sëmundjeve të zemrës dhe të përmirësojnë rrjedhjen e gjakut – të cilat të dyja janë të rëndësishme për një jetë të shëndetshme seksuale.

  Ka mënyra të tjera për të rritur dëshirën seksuale, duke përfshirë ushtrimin e rregullt, një dietë të shëndetshme, lënien e duhanit dhe mjekimin, nëse është e nevojshme.

  Duhet të theksohet se dëshira seksuale mund të ndryshojë vazhdimisht, jo vetëm nga personi në person, por gjatë periudhave dhe gjatë gjithë jetës. Ju mund të jeni duke përjetuar një dëshirë të ulët seksuale për një muaj për shkak të stresit në punë, pastaj kthehuni në normalitet muajin tjetër, shkruan forhims.

  Në çdo rast, nëse jeni të shqetësuar për atë që po shkakton epshin tuaj të ulët, bisedoni me ofruesin tuaj të kujdesit shëndetësor për më shumë njohuri.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark