×
 • Sport
 • Sport

  Eskalon ndeshja hapëse e xhiros së 36’të në Premier Ligë – Trajneri i Newcastle, Eddie Howe, u shty dhe u fye nga tifozi i Leeds United

  Insajderi
  13 May 2023 - 15:45
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Trajneri i Newcastle, Eddie Howe u shty nga një tifoz gjatë ndeshjes së Premier League në Leeds.

  Me ndeshjen 2-2 në kohën e shtesë të pjesës së dytë, Howe u përball me një mbështetës që i shmangu sigurimit për të arritur te banka e Newcastle.

  “Pushtuesi” i fushës e shtyu Howe, i cili reagoi me zemërim, përpara se sigurimi të ndërhynin dhe ta nxirrnin nga fusha.

  Legjenda e Anglisë, Stuart Pearce, shtoi: “Nuk jam i sigurt se çfarë kalon nëpër mendjet e njerëzve ndonjëherë. Është një lojë emocionale, e kuptoj këtë, por, zot, të lutem.”

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark