×
 • Lajme
 • Insajderi

  Fillon një tjetër linçim ndaj Rrahman Jasharajt, e krahasojnë me Millosheviçin

  Insajderi
  11 September 2022 - 22:31
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Rrahman Jashari po linqohet sërish. Tani ai po krahasohet me kriminelin serb Sllobodan Millosheviç.

  Grupi në Facebook #meKryeministrin ka lejuar që një anëtar i këtij grupi të shpërndaj këtë foto.

  Përmes një postimi në grupin respektiv, është kërkuar shkarkimi i Jasharajt, ndërsa krahasuan këtë mbyllje me atë të 31 viteve më parë.

  Kujtojmë se ky nuk ishte linçimi i parë ndaj kreut të SBAShK-ut i cili ditë më parë potencoi sërish faktin se nëse mësimdhënësit i thonë ta ndalë grevën, ai do ta bëjë një gjë të tillë.

  Madje, Elvis Hoxha, profesor i filozofisë dhe këshilltar i Kurtit mori guximin edhe ta quajë anëtar të partisë serbe, gjë për të cilën vet Hoxha kërkoi edhe falje më vonë.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark