20:15 - 21 Shtator 2021

Java e pestë në elitën e futbollit italian starton sot me tri ndeshje në program.

Një nga ndeshjet kryesore të ditës luhet në “Artemio Franchi” me Fiorentinën që i bën nikoqirin Interit, kampionit në fuqi.

Fitorja është qëllimi i dy skuadrave që kanë vetëm një pikë dallim dhe janë në luftë për kreun.

Fiorentina – Inter starton nga ora 20:45 me dy trajnerët që kanë bërë publike 11-shet bazë.

Formacionet zyrtare:

Fiorentina: Pas pak..

Inter: Handanoviq, Skriniar, De Vrij, Bastoni, Darmian, Barella, Brozoviq, Calhanoglu, Perisiq, Dzeko, Lautaro.