×
 • Sport
 • Sport

  Fotografoi pasaportën e Messit, dënohet me një muaj burg

  Insajderi
  01 February 2016 - 10:12
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Gjykata në Dubai ka dënuar me burg prej një muaj një polic i cili kishte publikuar një fotografi të pasaportës së futbollistit Lionel Messi në rrjetet sociale.

  Sipas raportimeve të Golf News, polici është identifikuar si J.J. dhe është i dënuar për “keqpërdorim të sistemit për telekomunikacion”.

  Polici ka pranuar fajësinë duke thënë se me anë të një telefoni celular ka publikuar fotografinë e cila përmbante të dhënat e Messit që ishin në atë dokument.

  Incidenti kishte ndodhur më 27 dhjetorë në aeroportin e Dubait, ku Messi kishte ardhur të pranojë një çmim.

  Policia ka thënë se ka marrë pasaportën e tij, në mënyrë që të regjistrojë një video sekuencë me pasaportën e njërit prej lojtarëve më të mirë në botë./Insajderi

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark