×
 • Lajme
 • Lajme / Kosovë

  Gërvalla në pritjen e Blinken, thotë se pati shkëmbim të shkurtër por substancial me Sekretarin

  Insajderi
  21 September 2023 - 19:41

  Shefja e diplomacisë kosovare, Donika Gërvalla-Schwarz, ka njoftuar për takimin që ka pasur sot me Sekretarin Amerikan të Shtetit, Antony Blinken dhe kryediplomaten kanadeze, Menalie Joly.

  Gërvalla ka thënë se si gjithmonë, lidhja e thellës mes Kosovës dhe SHBA-ë u shfaq në shkëmbimin e shkurtër që kanë pasur, por që sipas Gërvallës ka qenë thelbësor.

  “Një kënaqësi përsëri të takoj kolegët e mi të nderuar nga Kanada. Faleminderit për besimin dhe sinqeritetin! Krenare po ashtu që ta quaj Kanadanë një aleat dhe mik”, ka shkruar Gërvalla.

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark