×
 • Sport
 • Sport

  Giresse jep lajmin e madh për Ermal Krasniqin

  Insajderi
  23 February 2023 - 15:53

  Përzgjedhësi i Kosovës, francezi Alain Giresse, ka konfirmuar se është duke i përcjellë me vëmendje paraqitjet e Ermal Krasniqit me fanellën e Clujit. Ai të enjten për KOHËN ka thënë se ende nuk ka vendosur për listën e lojtarëve që do t’i ftojë për ndeshjet e para të ciklit të ri kualifikues për “Euro 2024”.

  Kosova në mars i luan dy ndeshjet e para të grupit I, atë kundër Izraelit në Tel-Aviv dhe në Prishtinë kundër Andorrës. Në grup Kosova ka edhe Zvicrën, Bjellorusinë dhe Rumaninë. Krasniqi është duke shkëlqyer me fanellën e kampionit rumun, Clujit.

  Ishte raportuar në media se ish-ylli i Ballkanit mund të luantë për Shqipërinë.

  “Ermal Krasniqi është një lojtar që e ndjek dhe sigurisht këto paraqitje me Clujin. Jam duke punuar në përgatitjen e listës për muajin mars. Por, asnjëherë nuk i shpall paraprakisht lojtarët që do të përzgjidhen”, ka thënë Giress të enjten.

  Sulmuesi 24-vjeçar i krahut pjesë e Clujit është prej janarit të këtij viti. Ai u transferua nga skuadra e Ballkanit, ndërsa në 5 ndeshje në Superligën rumune ka shënuar dy gola dhe ka kontribuuar me një asistim. Ai pati paraqitje të mirë edhe javën e kaluar në “Stadio Olimpico” të Romës kundër Lazios, në plejofin e 1/16 të Ligës së Konferencës. Ai pritet të jetë titullar edhe sot. Nga ora 18:45 luhet ndeshja kthyese në Rumani. Lazio e ka fituar ndeshjen e parë 1:0.

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika
  Insporti
  25 February 2024

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark