×
 • Sport
 • Sport

  Gjyqtarët nga Greqia do të ndajnë drejtësin në ndeshjen mes Ballkanit dhe Astanas

  Insajderi
  24 October 2023 - 18:25
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Janë deleguar gjyqtarët për të ndarë drejtësinë e ndeshjes Ballkani – Astana, në kuadër të fazës së grupeve të Ligës së Konferencës.

  Ndeshja do të zhvillohet këtë të enjte (26 tetor) dhe do të luhet në stadiumin “Fadil Vokrri” në orën 18:45.

  Ballkani e sheh vetën në vendin e dytë të grupit C me tri pikë, tri më pak se lideri Viktoria Plzen (6).

  Në anën tjetër, Astana ka 0 pikë në vendin e fundit. 

  Këtë sfidë do ta drejtojnë gjyqtarë nga Greqia të caktuar nga shtëpia më e madhe e futbollit, UEFA.

  Vassilis Fotias do të jetë gjyqtari kryesor, ndërsa Andreas Meintanas dhe Konstantinos Psarris do të jenë ndihmësit e tij.

  Ioannis Papadopoulos është caktuar për në rolin e gjyqtarit të katërt.

  Evangelos Manouchos do të jetë në dhomë e VAR-it, bashkë me ndihmësin e tij, Stefanos Koymparkis.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark