16:18 - 21 Mars 2023

Mason Greenwood po martohet, sipas ‘The Sun’. Futbollisti e ka parë jetën të kthehet nga brenda që nga janari 2020, kur u ndalua për t’u marrë në pyetje dhe u akuzua për tentativë përdhunimi, kontroll të sjelljes dhe sulm.

Lojtari i Manchester United, i cili nuk ka luajtur asnjë minutë zyrtare që nga 22 janari 2022, u lirua nga të gjitha akuzat shkurtin e kaluar dhe tani do t’i bashkohet aleancave me Harriet Robson, një e dashur që pret një fëmijë të përbashkët. 

Vlen të theksohet se ishte kjo studente e re që shkaktoi situatën, që do të përfundonte në gjykatë, duke postuar në rrjetet sociale imazhe të supozuara për sulm seksual. Sipas të përditshmes angleze, prindërit e të dyve duhet ta dinë tashmë objektivin e çiftit në lidhjen e martesës.

Pavarësisht se ka një kontratë me ‘Djajtë e Kuq’ deri në qershor 2025, klubi do të presë fundin e sezonit për të kuptuar se çfarë të bëjë me situatën e Greenwood, një lojtar i trajnuar në klub dhe që nuk stërvitet në ambientet e Mançesterit.