×
 • Lajme
 • Lajme / Kosovë

  Grenell kërkon që Kurti e Osmani të ndalojnë së injoruari marrëveshjet e mëparshme me Serbinë

  Insajderi
  26 October 2023 - 22:15

  Pas takimi të kryeministrit Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq me liderët evropianë në Bruksel, ka reaguar edhe ish i dërguar i departamentit amerikan për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, shkruan Insajderi.

  Grenell përmes një postimi në rrjetin social “X”, tha se Kurti dhe Osmani duhet të ndalojnë së injoruari marrëveshjet e arritura më parë me Serbinë.

  Sipas tij, Kosova vet kishte rënë dakord për këto marrëveshje.

  Ne nuk kemi nevojë për më shumë takime dhe negociata – ne kemi nevojë për zbatimin dhe zbatimin e asaj që tashmë është rënë dakord. BE-ja është më e dobët se ekipi i Bidenit. Ata duhet të ndalojnë që Kurti dhe Osmani të injorojnë marrëveshjet e mëparshme,” shkroi Grenell.

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark