×
 • Lajme
 • Botë
 • Lajme / Botë

  Greqi: Gjenden trupat e 18 emigrantëve të djegur nga zjarret

  Insajderi
  22 August 2023 - 15:05

  18 persona kanë vdekur në një zonë pyjore të Greqisë verirore.

  Kështu ka bërë të ditur sherbimi grek i zjarrfikësve, ku raportet e para sugjerojnë se ata që kanë vdekur mund të kenë qenë emigrantë.

  Flakët arritën në mjediset e spitalit universitar të qytetit dhe foshnjat e porsalindura dhe pacientët e kujdesit intensiv ishin midis atyre që u evakuuan në një traget të ankoruar në portin e qytetit, shkruan BBC

  Një vdekje e mëparshme, gjithashtu besohet të ketë qenë një emigrant, ishte raportuar në fshatrat afër Aleksandoupolis dhe shërbimet e urgjencës kishin dërguar mesazhe me tekst celular në zonat përreth duke u kërkuar njerëzve të largoheshin.

  Zëdhënësi i shërbimit zjarrfikës, Yiannis Artopoios tha se po hetohet mundësia që 18 viktimat e gjetura të martën të kishin hyrë ilegalisht në Greqi, duke qenë se nuk kishte raportime për banorë të zhdukur.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark