×
 • Lajme
 • Lajme / Shqipëri/Rajon

  Greqia goditet nga tërmeti, ja sa ishte magnituda

  Insajderi
  24 July 2023 - 20:12

  Një tërmet me magnitudë 2.7 Rihter ka goditur Greqinë pasditen e sotme.

  Sipas mediave greke epiqendra e tërmetit ka qenë 7 kilometra ne veri-lindje të qytetit të Volosit. Ndërsa thellësia vlerësohet të ketë qenë 10 kilometra.

  Lëkundjet janë ndjerë në qytet. Pak minuta para lëkundjes, dy lëkundje më të vogla me magnitudë 2.3 dhe 2.0 kanë ndodhur përafërsisht të njëjtën epiqendër

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark