×
 • Sport
 • Sport

  Guardiola zbulon talentin e radhës, Manchester City në sulm për yllin argjentinas

  Insajderi
  18 September 2023 - 16:36

  Në Angli janë shtuar zërat për një interesim të skuadrës së Manchester City për mbrojtësin e krahut të majtë të Boca Juniors, Valentin Barco. Argjentinasi është vetëm 19 vjeç dhe luan me kombëtaren U-20.

  Ai që është interesuar për talentin argjentinas është vetë trajneri Pep Guardiola, që i ka kërkuar klubit të monitorojë lojtarin. Barco ka një kontratë me Boca Juniors deri më 31 dhjetor 2024 dhe kostoja e tij është rreth 4 milionë euro.

  Valentin ka një kontratë me ne dhe nuk kemi marrë ende asnjë ofertë për të”, thanë drejtuesit e Boca Juniors. Gjithsesi, Manchester City ka hedhur grepat dhe pret ta mbyllë këtë transferim që në janarin e ardhshëm.

  Ideja e City është që lojtari të luajë deri verën e ardhshme në ndonjë ekip të vogël në Premier ose në Championship, për të debutuar më pas me kampionet e Anglisë. Një lojtar që pritet të shpërthejë vitin tjetër.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark