×
 • Lajme
 • Lajme

  Hidhet ngjyrë dhe ndizet tym i kuq para Qeverisë dhe stacionit policorë në Prishtinë

  Insajderi
  08 March 2024 - 13:25
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Kolektivi Feminist në Ditën e Gruas ka organizuar marshin me moton “Marshojmë, s’festojmë”.

  Me thirrjet për barazi dhe drejtësi gratë protestuese kanë hedhur ngjyrë dhe tym të kuq para zyreve të stacionit policorë në Prishtinë.

  E njëjta është bërë edhe para ndërtesë së Qeverisë, ku të pranishëm kanë qenë edhe një numër i shtuar i forcave policore.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark